s.s.s.

Sıkça Sorulan Sorular

1

Nasıl rezervasyon yapabilirim?

Anasayfada bulunan Rezervasyon formunu doldurarak ya da telefon bağlantısıyla rezervasyon yaptırabilirsiniz.

2

Rezervasyon için ödeme gerekli midir?

Araç rezervasyon ve fiyat garantisi için, özel durumlar dışında herhangi bir ödeme talep edilmez.

3

İsteğe bağlı ek hizmetleri rezervasyonda bildirmek gerekli midir?

Eğer çocuk koltuğu, navigasyon cihazı, kar zinciri vb ekipmana ihtiyacınız varsa, rezervasyon sırasında bildirdiğinizde ekipman araç alış tarihinde sizin için ayrılır. Rezervasyonunuzda talep etmemenize rağmen, araç tesliminde talep ederseniz, ekipman müsaitse size sağlanabilir. Ek sürücü, ek sigorta gibi diğer isteğe bağlı hizmetlere rezervasyon sırasında ya da araç alışında karar verebilirsiniz.

4

Araç kiralama için yaş sınırı var mıdır?

Evet, minimum araç kiralama yaşı 23, maksimum 75 tir. Ekonomi ve Compact araçlar için gerekli yaş 25, standart ve daha üst gruplar için en az 2 senelik ehliyet ve 28 yaş gereklidir. Lüks ve daha yüksek gruplar için 3 senelik ehliyet ve 30 yaş üstü gerekiyor.

5

Aracı kiraladığım ofis dışında başka bir ofis veya şehre bırakabilir miyim?

Evet, bu tip kiralama tek yön kiralama olarak adlandırılır. Tek yön kiralamalarda minimum kiralama günü kuralı ve aracın kiralanan istasyona geri dönüşü için tek yön ücreti talep edilir. 

6

Rezervasyon yaptıktan sonra nasıl değişiklik yapabilirim?

Bize e-mail, telefon veya faks ile ulaşarak rezervasyon değişiklik talebinizi iletebilirsiniz. Değişiklik talebiniz tarafımızdan onaylandıktan sonra geçerlilik kazanır. Ancak, araç alış tarihinize 48 saatten az bir süre kaldıysa, ofis veya acil durum telefonlarımızdan arayarak değişiklik yapmanızı öneririz.

7

Rezervasyonumu nasıl iptal edebilirim?

Bize e-mail, telefon veya faks ile ulaşarak rezervasyon iptal talebinizi iletebilirsiniz. Ancak, araç alış tarihinize 48 saatten az bir süre kaldıysa, ofis veya acil durum telefonlarımızdan arayarak iptal isteğinizi bildirmenizi öneririz.

8

Havalimanında aracı nasıl teslim alacağım?

Havalimanları için alış yeri/adresi rezervasyon onayında belirtilir. İneceğiniz havalimanı terminal binasında ofis varsa, ofis bankosunda, ofis yoksa geliş terminali çıkış kapısında isminizin yazılı olduğu bir tabela ile personelimiz sizi karşılayarak araç alış işlemlerinizi tamamlar. Aracınız terminal çıkışı önünde ya da havalimanı otoparkında teslim edilir.

9

Şehir içinden kiralamada aracı nasıl teslim alacağım?

Şehir içi alış için ofis adresi rezervasyon onayında belirtilir. Rezervasyon sırasında bilgilendirdiğinizde hotel, ev adresi, otogar ve gardan araç teslimi yapılabilir. Ofis dışı alış/iade için gidilecek mesafeye göre ek ücret talep edilebilir.

10

Ofis saatleri dışında araç teslim edebilir misiniz?

Havaalanlarından 365 gün 24 saat araç teslim edilir. Şehir ofislerinden ise ofis çalışma saatleri içerisinde 09:00-19:00 teslim edilir. Önceden bilgi verildiğinde şehirlerden kiralama ofisinin onayı ile ofis saatleri dışında araç teslim edebilir.

11

Araç alışında hangi belgeler gereklidir?

Ehliyet, TC kimlik numarası ve minimum 6 ay geçerli kullanılabilir limiti olan Visa/Master Card kredi kartı gereklidir. Kiralayan dışında ek sürücüler varsa (en fazla 2 ek sürücü olabilir), ek sürücülerin de ehliyet ve TC kimlik numaralarını hazır bulundurmaları gerekir.

12

Hangi tür ehliyetle araç kiralayabilirim?

Yerli, yabancı veya uluslararası, en az iki yıllık ehliyetle araç kiralayabilirsiniz. Bazı araç gruplarında en az 3 yıllık ehliyet istenebilir.

13

Araç alışında ödeme nasıl yapılacak?

Nakit veya Visa/Master Card kredi kartlarıyla ödeme yapabilirsiniz. 

14

Kaza halinde ne yapmalıyım? Araç arızasında ne yapmalıyım?

Aracı yerinden oynatmadan bize haber veriniz. Ofis saatleri dışında acil durum telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Çoklu aracın karıştığı kazalarda, tek taraflı kazalarda, kazaya karışan araçların sürücülerinden birisinin yabancı uyruklu olması, kazada kamu malının zarar görmesi, kazaya karışan sürücülerden birisinin alkollü olması durumunda kaza zaptının mutlaka Polis veya Jandarma görevlileri tarafından düzenlenmesi mecburidir. Bunun dışındaki hallerde bizim rehberliğimizde kazaya karışan araçla, aracınızın torpido gözünde bulunan tutanak belgesini kullanarak kaza raporunu tutup, araçların yerini değiştirmeden her iki aracın fotoğraflarını çekiniz. Fotoğrafın olmadığı durumlarda hasar ödemesinin yapılamaması söz konusu olduğundan, kaza anında fotoğraf çok önemlidir. Daha sonra en yakın sağlık merkezinde alkol ölçümü yaptırınız. Biz mümkün olan en kısa sürede yol yardımı ekibimizi kazanın olduğu yere gönderip aracı çektirir ve sizin ulaşacağınız yere varmanızı sağlayabiliriz.

 

Aracı hareket ettirmeden hemen bize haber veriniz. Ofis saatleri dışında acil durum telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Ofislerimizden olan uzaklığınıza göre en yakın yol yardımı aracı gönderilerk aracın arızası giderilir. Arızanın kısa sürede giderilemeyeceği durumlarda, yeni araçla değiştirilir.

15

Aracı, kontratta belirtilen dönüş tarih/saatinden önce veya sonra bırakabilir miyim?

Önceden bize haber verip, ilgili ofisin onayını aldığınızda mümkündür. Kiralamayı uzatmak istediğinizde, aracın bir sonraki müşteri için rezervasyonu varsa, periyodik bakım zamanı gelmişse veya kiralama ücreti ödenmemişse uzatma talebiniz onaylanmayabilir. 

Sizi hayal edebileceğiniz her yere götürmek.

Sadece partiler, düğünler ve doğum günleri için değil, gitmek istediğiniz her yerde.

Ya da bizi arayın:

+90 533 134 81 95